Három hetes intenzív kurzus után vagyunk, újból. Sikertörténete ez.
A Magyar Nemzeti Tanács sikertörténete a sok közül. Gyakorlatok, komplex személyiségfejlesztésen alapuló intenzív kurzus ez, melyben a résztvevők (gyerekek, szülők, nagyszülők és családtagok) megtanulják, megtanítják velük, hogy minőségesebb életet is lehet élni.
Komoly problémákkal küzdenek a résztvevők és környezetük. A program ebben nyújt segítséget:
- Stroke utáni állapot
- Sclerosis multiplex esetén kialakuló mozgásproblémák
- Parkinson-kór okozta mozgásos és egyéb tünetek kialakulásakor
- Koponyasérülés utáni állapot komplex rehabilitációjában
Általános célként határozzák meg az életminőség javítását. Az elvesztett képességek, készségek komplex módon, tanulás útján történő helyreállítását, a meglévő képességek minél hosszabb ideig történő szinten tartását, fejlesztését. A megtanult mozgások, mozgásformák egyéb képességek alkalmazásának elsajátítását, a gyakorlás és alkalmazás útján történő bevésését és automatikussá tételét a mindennapi tevékenységek során.
Kulcs szavak: helyreállítás, szinten tartás, fejlesztés
Nagyon fontosnak az önbizalom erősödését, valamint a család illetve a közvetlen környezet aktív bevonását a fejlesztési folyamatba.
A ma már világhírű Pető-módszer, és ezen belül is a szakemberképzés több mint fél évszázados múltra tekint vissza a Pető András Főiskolán. A budapesti székhelyen kívül, a konduktor alapképzés (bachelor /BA) székhelyen kívül elsőként Erdélyben indul 2017. szeptemberében (Illyefalván).
Illyefalván egyidejűleg valósul meg a konduktorképzés, valamint az arra rászoruló központi idegrendszeri sérült gyermekek és felnőttek rehabilitációja, a komplex konduktív nevelési rendszerben.
A képzés szigorú követelmények mentén zajlik, az elsősorban gyakorlatorientált konduktor alapszak komoly lelki és fizikai odafigyelést igényel a hallgatóktól. Ezeknek az elvárásoknak csak azok tudnak megfelelni, akik élethivatásnak tekintik a mozgássérült egyének nevelését, a teljes emberi életre felkészítést.
A képzésbe elsősorban azok, a már diplomás szakemberek jelentkezhetnek, akik korábban óvodapedagógusi vagy tanítói képzettséget szereztek.
És akkor mi is álmodunk, álmodhatunk!
Az idei 2017-es képzésen már hallgatók is részt vettek, tehát gyakorló területté váltunk. A 2015-ben megfogalmazott stratégiai célok megvalósulnak. Kihelyezett képzés, ami segítséget nyújt újból.
A mostani zentai képzés a magyar Kormány támogatásával és a Nemzetpolitikai Államtitkárság hathatós segítségével a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. közreműködésével valósult meg. A Pető András Főiskola konduktorait a Magyar Nemzeti Tanács fogadta és szervezte a vajdasági munkát.
Azoknak a családoknak, akik részesei voltak ennek a kurzusnak egy álom valósult meg, itt Vajdaságban, nálunk.
Ezt ne feledjük!