Valóban igazi farsangi hangulat volt a vajdasági magyar közösségekben. Intézmények, óvodák, iskolák és művelődési egyesületek kiváló hangulatot teremtettek ennek a csodálatos népszokásnak is.
Három éjjel három nap
Nem elég a lábomnak,
Bárcsak ez az éjszaka
Szent György napig tartana.
Egész Vajdaság hangos volt a tél űzéstő, a tavasz várás pillanataival megtelve a közösségeink igazi gyermekprogramokat szerveztek. A Petőfi Sándor Művelődési Egyesület első alkalommal szervezte meg a farsangi mulatságot. Tanítók, pedagógusok, szülők és a Petőfi-program keretén belül ott szolgálatot teljesítővel együtt, felcsendültek a versek, zenék és rigmusok Maradékon.
Keviben a Móra István Művelődési Egyesület tagjai és a Hófehérke óvoda óvodapedagógusai fergeteges farsangi mulatságot szerveztek. Arcfestéssel, lufi hajtogatással és az elmaradhatatlan jelmezversennyel.
Iskoláink, óvodáink mindennapjaihoz hozzátartozik e szokás megéltetése. A gyerekek és a szülők is élvezik az együtt töltött időt.
Farsang három napjába
Nem vittél el a táncba,
Ha nem vittél a táncba
Nem öntesz meg húsvétra.
Felsőhegyen, már több évtizede hagyomány, hogy farsang farkának utolsó napján felvonulást szerveznek a helybeli óvodások és iskolások. Ebbe bekapcsolódik a falu apraja és nagyja is. Farsangi fánk sütése nélkül elképzelhetetlen a felsőhegyi farsang.
A közösség összeáll a jó ügyért.
Gomboson az önkéntes tűzoltó egyesület köré szerveződik a hagyományos télűző gyermekjelmezbuli.
Bármelyik városunk vagy kistelepülésünkben megszervezték ezt a jó szokást. Közösséget építenek, tanulnak, hagyományokat adnak át. Emelem kalapok a szervezők előtt, akik nem hagyják elveszni ezt a lelket, jellemet építő hagyományt.
Farsang napja itt hagyott,
A lányoknak bút hagyott,
De én nekem nem hagyott
Mer' én mindig víg vagyok.